Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Závodění
Čeští kajakáři vybojovali na ME ve sjezdu zlato a bronz SCOPELLO VALSESIA (Itálie)

Kajakářka Michaela Strnadová vybojovala v italské Valsesii titul mistryně Evropy ve sjezdu na divoké vodě. Druhou Magali Thiebeautovou z Francie porazila česká závodnice o téměř čtyři sekundy.

Mezi kajakáři získal bronzovou medaili Robert Knebel. Strnadová už má ve sbírce titul juniorské mistryně Evropy z roku 1997, o dva roky později získala na evropském šampionátu bronzovou medaili mezi dospělými. Trojnásobný úspěch slavili slovenští reprezentanti v závodě deblkanoí. Z vítězství se radovali Vladimír Vala a Jaroslav Slučík. Stříbrné medaile si z Itálie odvezou Jan Šútek a Štefan Grega a bronz bratři Luboš a Peter Soskové. Výsledky: Muži: K1: 1. Clerin (Fr.) 8:38,94, 2. Wohlers (Něm.) 8:39,13, 3. Knebel (ČR) 8:40,54. C1: 1. Hohnjec (Chorv.) 9:41,04, 2. Panato (It.) 9:41,24, 3. Santamaria (Fr.) 9:41,65. C2: 1. Vala, Slučík 9:09,12, 2. Šútek, Grega 9:09,40, 3. L. Soska, P. Soska (všichni SR) 9:23,47. Ženy: K1: 1. Strnadová (ČR) 9:14,16, 2. Thiebeautová (Fr.) 9:18,03, 3. Eichenbergerová (Švýc.) 9:18,25.