Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Závodění
Sezóna odstartována- tisková zpráva

V Plzni na Boleváku se o tomto víkendu konal první pohárový závod jachtařských skifů RS700, Bohemia Regata Cup.

Pořadatelem závodu byla již tradičně TJ Lokomotiva Plzeň. Sjela se sem velká skupina závodníků také v dalších lodních třídách Fireball, Laser Standard a nově také RS100.

Nakonec se závodilo pouze v sobotu, kdy vanul příznivý západní a později severo-západní vítr s četnými poryvy. Nebyla tak nouze o divácky atraktivní převržení a těsné souboje v plné rychlosti. Svoji výkonnost potvrdil domácí závodník David Křížek na lodi ANYWHERE, který letos závodí za CK Fischer Sailing Team. Dokázal zvítězit ve všech pěti závodních rozjížďkách. Hlavním soupeřem mu byl jednoznačně Jan Myslík (ProYachting Team), který se několikrát dostal do vedení, ale dvakrát ztratil vítězství u poslední otočné bóje a jednou dokonce až těsně u cílové čáry. Třetí pak skončil další domácí borec Miroslav Horák (S4W).
Pohárová soutěž skifů RS700 bude pokračovat 30. dubna na Nových Mlýnech, kde se jede RS Moravia Regatta.