Lodě.cz on-line přístav pro plavby na sladkých i slaných vodách

Vaše plavby začínají u nás...
Úvod > Závodění
Kajakářka Kateřina Hošková vyhrála SP juniorů ve slalomu

ROUDNICE NAD LABEM (okres Litoměřice)- Kajakářka Kateřina Hošková se stala celkovou vítězkou Světového poháru juniorů ve vodním slalomu. Hošková vyhrála dva ze čtyř závodů, které se jely začátkem července polské Wietrznici a o uplynulém víkendu v Roudnici nad Labem, a nasbírala celkem 77 bodů.

Kanoista Vítězslav Gebas obsadil konečné druhé místo za Polákem Supowiczem, v kategorii kajakářů skončil celkově třetí Lukáš Kubričan. Výsledky z Roudnice nad Labem: 3. závod: Junioři - K1: 1. Ewald (Něm.), ...4. Beneš, 5. Kubričan (oba ČR), C1: 1. Slafkovský (SR), ...3. Gebas (ČR), C2: 1. Michel, Plersig (Něm.), ...4. Merenus, Bouška, 5. Hammer, Vlček (všichni ČR). Juniorky - K1: 1. Hošková, ...3. Dandová, 4. Šmejkalová (všechny ČR). 4. závod: Junioři - K1: 1. Ewald, 2. Kubričan, ...9. Buchtel (ČR), C1: 1. Slafkovský, 2. Gebas, C2: 1. Michel, Plersig, ...4. Merenus, Bouška, 8. Vácha, Sehnal (ČR). Juniorky - K1: 1. Dukátová (SR), ...4. Hošková, 5. Dandová. Konečné pořadí SP: Junioři - K1: 1. Ewald 90 bodů, 2. Pfannmöller (Něm.) 66, 3. Kubričan 66, ...9. Buchtel 32. C1: 1. Supowicz (Pol.) 80, 2. Gebas 61, 3. Slafkovský 60. C2: 1. Michel, Plersig 90, 2. Pochwala, Sarna (Pol.) 65, 3. Schröder, Bergner (Něm.) 60, ...5. Hammer, Vlček (ČR) 43. Juniorky - K1: 1. Hošková 77, 2. Beňušová (SR) 70, 3. Gelbhaarová (Něm.) 53, 4. Šmejkalová 52, 5. Dandová 52.